سئو در کجای طراحی وب سایت قرار دارد؟

بسیاری از کارفرمایان فرایند طراحی وب سایت را از فرایند سئو به کلی جدا می کنند و این امر باعث دوباره کاری و صرف زمان بیشتر برای اصلاح ساختار وب سایت می شود.

اگر بخواهیم مسیر حرکت یک وب سایت از شروع تا بهره برداری را ترسیم کنیم، سئو فرایندی است که از ابتدایی ترین لحظه یعنی تصمیم گیری برای انتخاب موضوعات وب سایت و ایجاد ساختار وب سایت باید به آن فکر کنیم.

هرچند فرایند طراحی وب سایت توسط طراحان مختلف به اشکال مختلف فاز بندی می شود ولی شاید بتوان جایگاه سئو را در طراحی وب سایت در همان فاز اول یعنی پروپوزال طراحی وب سایت قرار داد.

مهمترین بخش هر پروژه بخش تحقیقات آن پروژه است در سئو نیز به همین صورت است یعنی شما نیازمند برنامه ریزی و تایین استراتژی اولی برای رقابت با سایر رقبای صنعت خود هستید که شامل مواردی همچون شناخت مخاطب، موضوعات و کلیدواژه ها، ساختار اولیه وب سایت، میزان هزینه کرد و رفتار رقبا، تنظیم تقویم محتوایی و سایر موارد می باشد.

تصویر پیش‌فرض
مجید عابد
مجید عابد هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته حقوق، اولین وبلاگ خودم رو سال ۱۳۸۳ راه انداختم و از همون زمان درحال مطالعه راهکارهای افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت (که بعدها به سئو معروف شد) بودم. این روزها درحال ارائه خدمات مختلف سئو و مشاوره به برندهای مختلفی در ایران و کشورهای دیگه هستم. خیلی فرصت نمی کنم در شبکه های اجتماعی باشم و به همین خاطر این وبلاگ رو راه انداختم تا بتونم بعضی از تجربه ها و دانشم رو با شما به اشتراک بگذارم، اینطوری هم من بیشتر مطالعه میکنم و از شما چیزای مختلف یاد میگیرم و هم احتمالا برای شما مفید باشه.
مقالات: 28
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments