یک برند یا وب‌سایت به چند شکل می‌تواند نیازهای مرتبط با سئوی خود را برطرف کند؟

شرکت های مختلف بسته به عوامل مختلفی مانند میزان هزینه، عدم تمایل به برون سپاری، میزان زمان، منابع انسانی و شرایط دیگر تصمیم میگیرد که نیازهای مربوط به سئوی خود را چگونه برآورده کند.

عدم استفاده از سئو و جایگزین کردن SEM با سئو

برخی از شرکت ها تصمیم میگیرند که به دلیل کمبود زمان و منابع انسانی بجای فرایند سئو از تبلیغات کلیکی و ادوردز و سایر شیوه های زود بازده بازاریابی دیجیتال استفاده کنند.

برونسپاری خدمات سئو به یک شرکت معتبر

برخی از شرکت ها با یک هزینه منطقی و زمان نسبتا بلند مدت تمامی فرایندهای سئوی خود را به یک شرکت خارج از مجموعه خود واگذار میکنند.

معتبر بودن شرکت ارائه دهنده سئو، هزینه منطقی، اطمینان از عدم نشت اطلاعات شرکت و مواردی از این قبیل اهمیت زیادی در برونسپاری خدمات سئو دارند.

راه اندازی واحد سئو در شرکت

برخی از مجموعه ها تمایلی به برونسپاری ندارند و از طریق استخدام یک یا چند کارشناس سئو و محتوا تمام مسئولیت و اطلاعات مربوط به سئوی وب سایت شان را در مجموعه خود نگهداری می کنند.

همکاری با یک یا چند کارشناس فریلنسر برای ارائه خدمات سئو

کارشناسان با تجربه ای وجود دارند که با یک قیمت منطقی به ارائه خدمات سئو می پردازند، همکاری با فریلنسرها مزایا و معایب خود را دارد از جمله عدم وجود دردسرهای مربوط به قرارداد و مالیات و … و کاهش هزینه های شرکت ها

این مورد میتواند ریسک و مشکلاتی به همراه داشته باشد. البته بین کارشناسان سئو افرادی هم هستند که طبق قوانین و مقرارات جهانی فعالیت نمی کنند و مسئولیتی در قبال آسیب دیدن وب سایت نمی پذیرند. به طور مثال کارشناسانی که اعتقاد بسیار زیاد به فرایندهای کلاه سیاه و کلاه خاکستری دارند و فقط افزایش رتبه در کوتاه مدت برای آنها در اولویت است.

پیشنهاد میشود قبل از انتخاب هر یک از راه ها حتما تحقیقات کامل صورت گیرد و در صورت امکان نمونه کارها و یا مشتریان سابق ارائه دهنده خدمات بررسی شود.

مجید عابد
مجید عابد

مجید عابد هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته حقوق، اولین وبلاگ خودم رو سال ۱۳۸۳ راه انداختم و از همون زمان درحال مطالعه راهکارهای افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت (که بعدها به سئو معروف شد) بودم.
این روزها درحال ارائه خدمات مختلف سئو و مشاوره به برندهای مختلفی در ایران و کشورهای دیگه هستم.
خیلی فرصت نمی کنم در شبکه های اجتماعی باشم و به همین خاطر این وبلاگ رو راه انداختم تا بتونم بعضی از تجربه ها و دانشم رو با شما به اشتراک بگذارم، اینطوری هم من بیشتر مطالعه میکنم و از شما چیزای مختلف یاد میگیرم و هم احتمالا برای شما مفید باشه.

مقالات: 36

2 دیدگاه

  1. 👍 بسیار عالی و البته به نظر من یه کارشناس هر چقدر درک بهتری از برندینگ داشته باشه به مراتب موفق تره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *